בר מצווה בכותל

בר מצווה בכותל

הכותל המערבי הינו האתר הנפוץ ביותר בישראל עבור תיירים. לכותל המערבי מגיעים מעל למיליון תיירים ומבקרים מדי שנה, כאשר אחת הסיבות המרכזיות היא לערוך את טקס בר המצווה במקום הקדוש בישראל. לא מעט ישראלים מגיעים במיוחד לירושלים ולכותל המערבי רק על מנת לעשות עלייה לתורה בכותל, שלא לדבר על עשרות אלפי יהודים אשר מגיעים מכל רחבי העולם רק כדי לחגוג בכותל את בר המצווה של ילדם.

 

מדוע עשרות אלפים רוצים לחגוג את טקס בר המצווה בירושלים בכותל המערבי?

 

הכותל הוא השריד האחרון של בית המקדש וככזה הוא נחשב למקום הקדוש ביותר לעם היהודי. אומרים כי עלייה לתורה בכותל מביאה איתה ברכה מיוחדת במינה וכל מי שחגג בר מצווה בכותל מרגיש את האווירה הייחודית שאין כדוגמתה. כמובן שיש המאמינים שביום בר המצווה לפתק שאנו שמים בין האבנים הקדושות יש כוח מיוחד.

 

כמעט מיותר לציין כי האווירה בירושלים, רק מחזקת את כוחו של טקס בר המצווה ואת החיבור היהודי אותו חווה המשפחה בשעות אלו. אמנם קיום בר מצווה בכל מקום הוא מרגש וחשוב, אולם עריכת בר מצווה דווקא בירושלים מוסיף אלפי מונים של קדושה ויוקרה לאירוע משמעותי זה.

 

לצפייה בגלריה לחצו כאן

 

אבל טקס בר המצווה בכותל הוא רק הדובדבן שבקצפת. קודמת לכך הכנה מדוקדקת הכוללת דרכי תחבורה לכל המשפחה (עדיף אוטובוס או מיניבוס בו כולם יוכלו לשבת ביחד וליהנות גם מהחברותה), מקום לאכול בו ארוחת בוקר, מקום להתארגנות לפני הכניסה לכותל המערבי וכמובן מקום לארוחת צהריים חגיגית.

 

לארגן בר מצווה בירושלים למשפחה הכוללת 20 אורחים ויותר זה לא דבר פשוט. מאחר שמדובר באירוע חד פעמי, וגם האיחוד המשפחתי הינו דבר שלא קורה כל יום, כדאי מאד להוסיף טיול יומי בירושלים. טיילת נחלת שבעה, שכונת מונטיפיורי, שוק מחנה יהודה, עיר דוד – תמיד יש מה לעשות ומה לראות בירושלים.

X
השארת פרטים מהירה


Please leave this field empty.

קידום אתרים אורגני בניית אתרים
Call